Dubai için Vize gerekiyor mu? Vizemizi nasıl alırız?

Dubai için vize gerekiyor mu? Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin, seyahatlerinden öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Dubai vizesi almalarına gerek yoktur.

Turistik Vize

Dubai’yi turistik olarak ziyaret etmek isteyen T.C. (bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Türkiye’den Dubai vize işlemlerini yaptırmak zorundadır.Türkiye’de en az 6 ay geçerli oturumu olan yabancı ülke vatandaşları da Türkiye’den Dubai vize işlemlerini yaptırmak zorundadır.

Vizesiz şekilde seyahat etmeleri mümkün değildir. Yabancı ülkelerin bazıları Dubai blacklist yani kara listede olduğundan her yabancı ülke vatandaşına işlem yapılamamaktadır. Yasaklı ülkeler; Tunus, Cezayir, Suriye, Filistin, Bangladeş, Somali, Irak, Etiyopya, Gana, Yemen, Sierra Leone, Mali, Nepal, Pakistan’dır. Cibuti, Libya ve Vietnam vatandaşları için Dubai Göçmenlik bürosundan izin istenerek işlem yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Afganistan’da kısmi yasaklı ülkedir. Afganistan vatandaşları için iş adamları için ek belgelerle işlem yapılabilmektedir.

Dubai için Vize gerekiyor mu?

Dubai vizesi kaç günde sonuçlanır?

Birleşik Arap Emirlikleri- Dubai turistik vize işlemleri acentemiz aracılığı ile maksimum 3 iş günü içinde sonuçlanmakta ve işlemler Dubai’de bulunan Göçmenlik Bürosu üzerinden direkt olarak yapılmaktadır. Türkiye’de Dubai’nin vize başvurusu kabul eden bir konsolosluk veya temsilciliği bulunmamaktadır. Birleşik Arap Emirliğine bağlı olan Dubai’nin vize başvurusu aslında Göçmenlik Bürosu’nun bulunduğu Dubai Emirliğinden dolayı Dubai Vizesi olarak adlandırılmakta olup aslında alınan vizenin ismi BAE vizesidir. Dolayısıyla bu vize başvuru sahibine Birleşik Arap Emirliği’ne bağlı 7 emirliğe gidebilme hakkı tanımaktadır.

AE turistik vizesi için istenen belgeler nelerdir;

BAE turistik vizesi için istenen belgeler başvuru sahipleri için çok zahmetsiz ve kolay hazırlanabilirdir. Tüm işlemler online olarak gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla başvuru sahibi ile başvuru acentesinin aynı şehirde olma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle işlem süreci online olarak farklı şehirlerden yürütülebilmektedir. BAE turistik vize başvurularında istenen belgeler aşağıda bilginize sunulmuştur.

 • Başvuru sahibinin pasaportunun resimli ön sayfasının renkli taranmış kopyası.
 • T.C. vatandaşları için nüfus cüzdanının renkli taranmış bir kopyası
 • 1 adet arka fonu mutlaka beyaz biyometrik fotoğrafın renkli taranmış bir kopyası
 • Başvuru sahibinin Dubai gidiş ve dönüş olmak üzere seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri

Başvuru sahibi T.C. vatandaşı değil Türkiye’de oturumu bulunan bir yabancı vatandaş ise

 • Türkiye’deki çalışma/oturum iznini ibraz eden belgenin renkli taranmış kopyası,
 • 1 adet arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafın renkli taranmış kopyası

Uçak ve konaklama gibi belgelere Dubai turistik vize işlemleri aşamasında ihtiyaç yoktur. Bu belgeler ülkeye girişiniz esnasında gümrük polisi tarafından kontrol edilip incelenmektedir dolayısıyla belgenizi ülkeye girişte yanınızda bulundurunuz.

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle son dönemde yapılan başvurularda,
 • İmzalı sağlık beyanı ve karantina kabul beyan formu
 • Vize başvuru sahibine ait Covid-19’u klozlu ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde geçerli, seyahat sağlık sigortası
 • Acentemiz Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası düzenlemektedir.
 • Dubai’ye giriş tarihinden 48 saat önce yapılmış ve sonucu negatif bir PCR test sonucu çıktısı gerekmektedir.

Dubai vize başvurusu online yapılmaktadır ve vize sonucunuz pasaportunuzun sayfalarında yer almaz. Onaylanan vize kağıda basılıp Göçmenlik Bürosu tarafından acentamıza ulaşır. Dolayısıyla Sonuç belgesini yani Dubai vize sonuç çıktısını acentemizden almanız gerekir. Vize reddi Dubai vizesinde genellikle rastlanmayan bir durumdur. Dubai vize başvurularında genel olarak vize onaylanma oranı yüksektir.

Başvuru sahiplerinin vize görüntüsü tüm seyahat boyunca yanında bulundurmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri vizenizin üzerinde ülkeye ilk giriş yapacağınız tarih yer almaktadır. Vizeniz üzerinde yazan başlangıç tarihini takip eden 60 gün içerisinde B.A.E’ye giriş yapmanız gerekir, eğer giriş yapmazsanız vize hakkınız kaybolur. 60 gün içerisinde giriş yaptığınız takdirde giriş yaptığınız gün itibariyle ülkede maksimum 29 gün kalabilirsiniz. Ülkede kalışlarda 29 gün süresini aşan kişiler için ceza uygulanmaktadır. Kurala uymayan kişiler ülkeden sınır dışı edilmektedir. Bu kişiler pasaportlarını yenileseler bile bir daha B.A.E.’ye giriş yapamaz.

Vize Seçenekleri;
 • 1 aylık turistik çoklu vize
 • 3 aylık turistik çoklu vize baş

Dubai’ye belirli bir süre içerisinde çoklu giriş-çıkış yapacak kişiler için iki seçenek bulunmaktadır. Dubai turistik vize işlemleri için randevu uygulaması yoktur. İşlemlerini acentemiz yapan başvuru sahipleri konsolosluk açık olduğu sürece beklemeksizin başvurularını anında gerçekleştirebilirler.

tr_TRTurkish